Şirket Profili


1955 Yılında ülkemizdeki ilk makaron imalatçısı olarak başladığı sanayi ve ticaret hayatına, Doğanak, bugün bir çok sektörde üretici, distribütör ve mümessillik hizmetleriyle devam etmektedir.

Doğanak, DuPont de Nemours International S.A firmasının Motor ve Transformatör sanayiinde yaygın olarak kullanılan NOMEX® Aramid kâğıt ve prespan ürünleri ile sanayinin bir çok alanında kullanılan Dupont™ Mylar® Polyester Filmlerinin distribütörlüğünü yapmaktadır. Elektrik yalıtım malzemeleri alanında Avrupa’nın iki köklü kuruluşu Fransız E.Bourgeois ile İspanyol S.E.G. Royal Diamond firmalarının Türkiye mümessilliği yine Doğanak tarafından yürütülmektedir. 2016 yılında da polyimide film üreticisi Çin New Century (Tianjin) Polyimide Films Insulating Materials Co.,Ltd. firmasının mümessilliğini üstlenmiştir.

Ayrıca kişisel koruma üzerine ihtisaslaşan gaz detektör ve monitör üreticisi Japon RIKEN KEIKI Co.,Ltd. firmasının yaklaşık 60 senedir mümessilliğini sürdürmekte ve aynı zamanda ürünlerinin satış ve teknik servis hizmetini vermektedir.

2017 Yılı başında ise özellikle yeraltı madenlerindeki ocak yangınlarının söndürülmesi konusunda ihtisas sahibi olan İngiliz Industrial Polymer Technologies Limited şirketi ile Türkiye mümessilliği anlaşması imzalamıştır.

Bunlarla beraber Doğanak, kendi tesislerinde DIHT markasıyla bobinaj şeritleri, motor ve sargı şeritleri ile pamuk şeritlerinin imalatını yapmaktadır. Daima daha ileri şiarının en önemli öğe olduğu Doğanak’ta hizmet kalitesinin sürekli arttırılması en önemli amaçtır.